Seminarium i panel dyskusyjny | FRANCUZI W WARSZAWIE / LES FRANÇAIS À VARSOVIE

Grafika przedstawia po prawej stronie kontury mapy Francji w kolorze francuskich barw narodowych z napisem Francuzi w warszawie oraz po lewej stronie napis Seminarium i panel dyskusyjny na granatowym tle. W dolnej części, po lewej stronie, znajduje się biały pasek z logotypami organizatorów (CBKW UW, MUW, Fundacja Varia); instytucji współfinansujących projekt (NCK, MKiDN) oraz patrona honorowego Ambasady Francji w Polsce.

Seminarium naukowe odbyło się w ramach projektu Wielokulturowość dawnej i współczesnej Warszawy. Wnikliwe wskazało ważne problemy i wątki historyczne. Podczas panelu to Francuzi opowiedzieli o swym odczuwaniu i postrzeganiu Warszawy.

Wśród gości spotkania byli przedstawiciele Ambasady Francji, pan Audelin Chappuis radca ds. współpracy kulturalnej i Dyrektor Instytutu Francuskiego w Polsce oraz Jean-Luc Schneider Attaché ds. nauki i współpracy uniwersyteckiej), młodzież licealna i liczni frankofile.

Spotkanie otworzyli: Pani Prorektor, prof. Ewa Krogulec, Pan Audelin Chappuis Radca ds. Współpracy Kulturalnej i Dyrektor Instytutu Francuskiego w Polsce, prof. Elżbieta Wichrowska, dyrektor Centrum Badań nad Kulturą Warszawy.

📺 Seminarium i panel dyskusyny można obejrzeć na kanale You Tube Centrum Badań nad Kulturą Warszawy:

▶️ Francuzi w Warszawie | Seminarium i Panel dyskusyjny | cz. II: LINK

▶️ Francuzi w Warszawie | Seminarium i Panel dyskusyjny | cz. III: LINK

▶️ Francuzi w Warszawie | Seminarium i Panel dyskusyjny | cz. IV: LINK

▶️ Francuzi w Warszawie | Seminarium i Panel dyskusyjny | cz. V | Panel: LINK

➡️ Jednym z działań projektu była także 🇫🇷 Wystawa FRANCUZI W WARSZAWIE / LES FRANÇAIS À VARSOVIE objęta  honorowym patronatem Ambasady Francji w Polsce.

Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Francuzi w Warszawie logotypy projektu: CBKW UW, MUW, MKiDN, NCK, Ambasada Francji w Polsce, Fundacja Varia.