Mityng warszawski

Mityng Warszawski CBKW

Mityng warszawski Jak dziś badać Warszawę?

23-25 listopada 2021 roku w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich (23 i 24 listopada) oraz w Sali Senatu Pałacu Kazimierzowskiego (25 listopada) odbył się
Mityng Warszawski 2021: Jak dziś badać Warszawę ?

Mityng zorganizowany został z inicjatywy Centrum Badań nad Kulturą Warszawy UW, we współpracy z Pracownią Studiów Miejskich Instytutu Kultury Polskiej UW.
onorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent m. st. Warszawy.

Trzydniowe obrady odbywały się w trzech blokach programowych:

🔹Odrzucane dziedzictwo
🔹Problemy współczesności
🔹Wizje przyszłości

Było to spotkanie wybitnych znawców problemów miasta reprezentujących różne środowiska, perspektywy i sposoby rozumienia Warszawy, począwszy od badaczy reprezentujących nauki ścisłe i humanistyczne oraz artystów poprzez społecznych aktywistów po przedstawicieli administracji miejskiej. Wykłady, panele, i dyskusje poświęcone będą między innymi problemom architektonicznym, budownictwu, tzw. zielonej rewolucji, codzienności, ruchom miejskim, rzeczywistości pożądanej i odrzucanej, dziedzictwu i projektowi stworzenia pełnej kulturowej mapy Warszawy.

Spotkanie, w zamierzeniu organizatorów, miało podsumować tendencje w dotychczasowych badaniach varsavianistycznych i zarysować plany na przyszłość. Chcieliśmy zapytać o to, jaki wpływ na varsavianistykę może mieć rozwój współczesnych interdyscyplinarnych studiów miejskich, a także, czy urban studies odpowiadają na problemy i konflikty obserwowane w przestrzeni dzisiejszej Warszawy. Uniwersyteckie Centrum Badań nad Kulturą Warszawy powołane zostało, by inspirować ważne i nowoczesne badania oraz łączyć różne środowiska.

📍Transmisja wydarzenia odbyła się na kanale YouTube Uniwersytetu Warszawskiego.

📺 FILMOWY ZAPIS TRANSMISJI WYDARZENIA:

23.11.2021 r.

24.11.2021 r.