Wernisaż Wystawy w Ambasadzie Francji | Les Français à Varsovie | 08.12.2022

Minister M. Olivier Brecht - delegowany przy ministrze Spraw Zagranicznych i Europejskich, odpowiedzialny za handel zagraniczny oraz prof. Elżbieta Wichrowska - dyrektor Centrum Badań nad Kulturą Warszawy UW. Wernisaż wystawy w w rezydencji ambasadora Francji w Polsce M. Frédéric Billet.

Kategoria: Francuzi w Warszawie, Projekt, Wielokulturowość dawnej i współczesnej Warszawy

Wystawa Francuzi w Warszawie. Plakat

Wernisaż Wystawy Les Français à Varsovie / Francuzi w Warszawie w Ambasadzie Francji w Polsce

Od grudnia  wystawę  Les Français à Varsovie/ Francuzi w Warszawie przygotowaną przez Centrum Badań nad Kulturą Warszawy Uniwersytetu Warszawskiego można oglądać na ogrodzeniu Ambasady Francji w Polsce przy ulicy Pięknej 1 w Warszawie.

Wernisaż obył się 8 grudnia 2022 r. w rezydencji ambasadora Francji w Polsce M. Frédéric Billet.

Wystawę otworzyli:  minister M. Olivier Brecht – delegowany przy ministrze Spraw Zagranicznych i Europejskich, odpowiedzialny za handel zagraniczny oraz prof. Elżbieta Wichrowska – dyrektor Centrum Badań nad Kulturą Warszawy UW.

Obecny był także JM Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, prof.  Alojzy Nowak, który wygłosił przemówienie inaugurujące, w którym podkreślił, że wystawa stanowi okazję do przypomnienia  długoletnich związków społecznych i kulturowych Francji i Polski.

Po uroczystym odsłonięciu pierwszej planszy tablicy nastąpiło wspólne zwiedzanie wystawy.

Wystawa jest częścią projektu “Wielokulturowość dawnej i współczesnej Warszawy” prowadzonego przez prof. Elżbietę Wichrowską. Projekt pozwala zagłębić się w historię stolicy oraz Francuzów, którzy na przestrzeni wieków w niej mieszkali. 26 tablic uhonorowuje ważne nazwiska francusko-polskiej kultury oraz dziedzictwo tej barwnej obecności.
📍 Informacja o Wystawie na stronie Ambasady Francji w Polsce ➡️  LINK

🇫🇷 Wystawa objęta została honorowym patronatem Ambasady Francji w Polsce.
Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Francuzi w Warszawie logotypy