Wystawa „Les Français à Varsovie”

Od grudnia  wystawę  „Les Français à Varsovie”/ “Francuzi w Warszawie” przygotowaną przez Centrum Badań nad Kulturą Warszawy ( część projektu “Wielokulturowość dawnej i współczesnej Warszawy”) można oglądać na ogrodzeniu Ambasady Francji w Polsce przy ulicy Pięknej 1 w Warszawie.
Wernisaż obył się 8 grudnia 2022 w rezydencji Ambasadora Francji w Polsce – M. Frédéric Billet. Wystawę otworzyli:  minister M. Olivier Brecht – delegowany przy ministrze Spraw Zagranicznych i Europejskich, odpowiedzialny za handel zagraniczny oraz prof. Elżbieta Wichrowska dyrektor Centrum Badań nad Kulturą Warszawy UW.
Obecny był także JM rektor Uniwersytetu Warszawskiego, prof.  Alojzy Nowak, który wygłosił przemówienie inaugurujące, podkreślił, że wystawa stanowi okazję do przypomnienia  długoletnich związków społecznych i kulturowych Francji i Polski.
Po uroczystym odsłonięciu pierwszej planszy tablicy nastąpiło wspólne zwiedzanie wystawy.
Projekt “Wielokulturowość dawnej i współczesnej Warszawy” prowadzony przez prof. Elżbietę Wichrowską, pozwala zagłębić się w historię stolicy 🇵🇱 oraz Francuzów, którzy na przestrzeni wieków w niej mieszkali.
26 tablic uhonorowuje ważne nazwiska francusko-polskiej 🇫🇷 🇵🇱 kultury oraz dziedzictwo tej barwnej obecności. Zapraszamy!

Wystawa objęta jest honorowym patronatem Frédérica Billeta, ambasadora Francji w Polsce.

Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury.