Mityng warszawski 2021 | Jak dziś badać Warszawę? | 23-25.11.2021

Mityng warszawski 2021

Jak dziś badać Warszawę?

23-25 listopada 2021 roku
Sala Balowa Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich (23 i 24 listopada)
Sala Senatu Pałacu Kazimierzowskiego (25 listopada)

Organizatorzy

Centrum Badań nad Kulturą Warszawy Uniwersytetu Warszawskiego wraz z Pracownią Studiów Miejskich Instytutu Kultury Polskiej

Patronat nad Mityngiem objął Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski

Było to spotkanie wybitnych znawców problemów miasta reprezentujących różne środowiska, perspektywy i sposoby rozumienia Warszawy, począwszy od badaczy reprezentujących nauki ścisłe i humanistyczne oraz artystów poprzez społecznych aktywistów po administrację miejską. Wykłady, panele, i dyskusje poświęcone będą między innymi problemom architektonicznym, budownictwu, tzw. zielonej rewolucji, codzienności, ruchom miejskim, rzeczywistości pożądanej i odrzucanej, dziedzictwu i projektowi stworzenia pełnej kulturowej mapy Warszawy.

Spotkanie, w zamierzeniu organizatorów, podsumuje tendencje w dotychczasowych badaniach varsavianistycznych i zarysuje plany na przyszłość. Chcemy zapytać o to, jaki wpływ na varsavianistykę może mieć rozwój współczesnych interdyscyplinarnych studiów miejskich, a także o to, czy urban studies odpowiadają na problemy i konflikty obserwowane w przestrzeni dzisiejszej Warszawy. Uniwersyteckie Centrum Badań nad Kulturą Warszawy powołane zostało, by inspirować ważne i nowoczesne badania i łączyć różne środowiska.

Transmisja wydarzenia odbyła się na kanale YouTube Uniwersytetu Warszawskiego.

🎥 FILMOWY ZAPIS TRANSMISJI WYDARZENIA:

23.11.2021 r.

24.11.2021 r.