Konferencja | Zwinięte fabuły miast | 28-30.11.2022

28-30 listopada 2022 r.
Muzeum Warszawskiej Pragi
ul. Targowa 50/52

Dyskurs konferencyjny toczony będzie z perspektywy wielu dziedzin. Zapoznamy się z perspektywą geograficzną, językoznawczą, literaturoznawczą, historyczną, socjologiczną, planistyczną… Zderzać się będą zdania teoretyków i praktyków, naukowców i samorządowców, zarządców i użytkowników miasta. Spotkają się fabuły miast polskich i niepolskich, dużych i małych oraz ich różnorodne interpretacje.

Podczas konferencji ogłoszone zostaną wyniki konkursu Nazwy dla Warszawy, którego celem jest wyłonienie propozycji nazwy dla m.in. kładki pieszo-rowerowej łączącej Bulwary Wiślane z prawym brzegiem stolicy.

Konferencja odbędzie się w dniach  stacjonarnie (Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52) oraz online.

Udział w konferencji wymaga wypełnienia formularza.

Zespół Nazewnictwa Miejskiego (m.st. Warszawy), Biuro Kultury Urzędu m.st. Warszawy, Muzeum Warszawy, Centrum Badań nad Kulturą Warszawy Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego, Polskie Towarzystwo Onomastyczne, Warszawskie Obserwatorium Kultury.

Patronat nad konferencją objęli:

prof. dr hab. Zbigniew Greń – Dziekan Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego,
prof. dr hab. Maciej Jędrusik – Dziekan Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego,
prof. UW dr hab. Łukasz Niesiołowski-Spano – Dziekan Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego.

Zespół programowy:

dr Agata Hącia, dr Artur Jóźwik, Simona Kowalewska, dr hab. Mikołaj Madurowicz, Grzegorz Piątek, Aneta Subda-Kamola,
dr Katarzyna Wagner, dr Paweł E. Weszpiński, dr Wojciech Włoskowicz.

Informacja o Konferencji na stronie Muzeum Warszawy: LINK

logotypy zwinięte fabuły miast